plakat w formie menu przedstawiający szczegóły akcji walentynkowej

Tego jeszcze nie było! Walentynki tuż-tuż, a Białostockie Centrum Onkologii (BCO) już dziś wychodzi ze specjalną propozycją do par i na 14-tego lutego szykuje niespodziankę w postaci voucherów na badania. Konferencja prasowa zapowiadająca akcję „Panowie i Panie, serwujemy badanie” odbyła się w czwartek w restauracji Maison du Café.

- Każda okazja do tego, by głośno mówić o profilaktyce jest dobra. Tą akcją chcemy uświadomić zakochanym, że miłość to nie tylko trzymanie się za ręce, ale także wzajemne dbanie o zdrowie. Dzięki współpracy nawiązanej ze znanymi i lubianymi białostockimi restauracjami w ten niekonwencjonalny sposób uda nam się dotrzeć do naszych potencjalnych pacjentów. Piękne wnętrza, pyszne jedzenie, romantyczny nastrój, a w tym wszystkim element zaskoczenia w postaci naszych zaproszeń. Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z pozytywnym odbiorem gości – powiedziała podczas spotkania z mediami Magdalena Borkowska, dyrektor BCO.

Jak otrzymać zaproszenie? Wystarczy zabrać swoją połówkę na Walentynki do jednego z białostockich lokali i otrzymać voucher uprawniający do wykonania kompleksowego badania krwi (w tym z oznaczeniem poziomu markerów nowotworowych i poziomu przeciwciał przeciwko COVID-19):

– Oferujemy w naszych voucherach pełną morfologię krwi z oznaczeniem markerów nowotworowych oraz oznaczenie przeciwciał przeciw COVID-19. Dzięki badaniu możemy się dowiedzieć m.in. czy mamy niedokrwistość, czy jej nie mamy. Jeśli w jakikolwiek sposób te parametry morfologii krwi będą zmienione to może to sugerować, że już jesteśmy chorzy. No i dalej trzeba szukać tej przyczyny – mówił dr n. med. Tomasz Kozłowski – Jeśli chodzi o oznaczenie markerów nowotworowych, może nie są one tak ważne przy rozpoznawaniu choroby nowotworowej, natomiast jeżeli są jakieś tam wahania, to warto byłoby się temu przyjrzeć. Zaś jeśli chodzi o przeciwciała COVID-19, one nam mówią, czy jesteśmy w stanie zwalczyć tego wirusa, czy nie, czy je w ogóle mamy – czy nasz organizm zareagował na szczepionkę, czy na przechorowanie – wyjaśniał.

W konferencji prasowej wzięły przedstawicielki restauracji Joanna Kawałko, Anna Narel oraz Katarzyna Tumiała.

– Cieszymy się, że możemy przyłączyć się do akcji. Temat zdrowia i profilaktyki jest dla nas niezwykle ważny. Już przyjmujemy rezerwacje na 14 lutego – zachęcała Joanna Kawałko z Maison du Café.

Zapraszamy wszystkich chętnych do rezerwowania stolików w jednej z poniższych restauracji:

- Lipcowy Ogród, ul. 42 Pułku Piechoty 6

- Kawelin, ul. Legionowa 10

- Maison du Café, ul. Jana Kilińskiego 10

W sumie z badań skorzysta 320 osób! Każdy voucher posiada swój indywidualny kod, który należy podać podczas rejestracji na badanie za pośrednictwem naszej infolinii.

 

  • DSC00595
  • plakat