Grupa osób ubrana na sportowo, stojąca pod dmuchaną bramą startu.

Były łzy szczęścia, uściski, śmiech najmłodszych – czwarty OnkoRun przeszedł już do historii, ale wspominać ten wyjątkowy bieg będziemy na pewno przez kolejny rok. Na starcie w Supraślu stawiło się kilkaset osób – tegoroczna frekwencja przerosła nasze oczekiwania.

Pogoda jest dla biegaczy. Czwarty OnkoRun, przecudna impreza! 350 osób, które uczestniczyło w biegu/spacerze plus osoby, które przyszły współtowarzyszyć: młodzież, dzieci, przyjaciele naszego szpitala, osoby, które wspierają każdą inicjatywę, a przede wszystkim takie, które dbają o swoje zdrowie, takie, które wiedzą, że zdrowie jest bardzo ważne – zaznaczyła Magdalena Borkowska, dyrektor BCO i dodała -  Było przecudownie, impreza upłynęła w rodzinnej atmosferze. To też czas, kiedy można było porozmawiać z naszymi lekarzami, pracownikami i pacjentami o różnych tematach, nie tylko o zdrowiu. Wskazaniem dla pacjentów jest ruch, więc jak nie w Supraślu, jak nie z tymi osobami, które wiedzą, jak w profesjonalny sposób pokazać naszym pacjentom, że ruch to zdrowie!

Zwodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 10 km, 5 km oraz spacer 2,5 km z personelem BCO. Każdy uczestnik otrzymał od nas pamiątkowy medal i kwiaty. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych pozwolił nam w części pokryć koszty organizacji imprezy, a dochód z cegiełek wpłaconych na rzecz Stowarzyszenia przeznaczymy na realizację kolejnych inicjatyw na rzecz pacjentów onkologicznych. Każda osoba, która wsparła Stowarzyszenie, nie odeszła od naszego stoiska z pustymi rękami. Miała do wyboru koszulkę, skarpetki, shaker – wszystko z logotypem biegu.

Dr Piotr Skalij, przewodniczący Stowarzyszenia do Walki z Rakiem podkreślał przed kamerami, jak ważna jest integracja i aktywizacja osób z chorobami nowotworowymi:

To jest pod każdym względem bieg po zdrowie, tak naprawdę. Sama idea ruchu, jako profilaktyki przeciwnowotworowej, jest niezwykle istotna i ten bieg również to promuje. Ale tak naprawdę jest to też impreza integracyjna, która integruje zarówno naszych pacjentów, ich rodziny, pracowników szpitala. Tworzymy jedną wielką onkologiczną rodzinę i bardzo liczę, że ten kolejny bieg odczarowuje chorobę nowotworową. Pacjenci, chorzy na nowotwór pozostają w domu, skupiając się tylko na swojej chorobie. To jest kolejna choroba cywilizacyjna, z którą umiemy sobie tak naprawdę radzić i bardzo ważne jest, żeby ci pacjenci w społeczeństwie funkcjonowali całkiem normalnie.

Honorowy Patronat nad biegiem objął Marszałek Artur Kosicki. Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie - https://www.facebook.com/wojpodlaskie/

Dziękujemy wszystkim naszym Partnerom, bez których bieg po prostu by się nie odbył. Niektórzy są z nami nieprzerwanie od czterech lat. Dziękujemy Hotelowi  Borowinowy Zdrój Wellness SPA & Conference, Budimex SA, Nationale-Nederlanden, Totalizatorowi Sportowemu LOTTO, Asseco Poland, Rokoko Hair Company Mam piękne włosy, Media Sp. z o.o., Pharmaceris, Fundacji Rodziny Czarneckich, Maniac Gym Białystok, Giełdzie Rolno-Towarowej na Andersa, Grupie Chorten, Kropli Beskidu, Eurocash Dystrybucja, Jaguar, Land Rover Nord Auto, Toyota Auto Park Białystok, Flash Centrum Wspinaczkowe, Gram off on, Trigar, Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych - SPWP w Białymstoku, PRODUKT POLSKI, Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Białymstoku, Kiszenie z Tradycją 1950r Sienkiewicz, SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Polskiemu Centrum Edukacji i Analiz ORDO, N50, Maslove - masło 100% orzechowe, Operze i Filharmonia Podlaskiej - Europejskiemu Centrum Sztuki w Białymstoku.

Zdjęcia z biegu dostępne są na fanpage'u OnkoRun: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083859140628

partnerzy logotypy