Siedmiu mężczyzn i jedna kobieta pozują do zdjęcia ubrani w czarne koszulki z białym napisem "Męski Listopad"

Listopad na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości nowotworów męskich, czyli raka gruczołu krokowego i jąder. Jak co roku, w ramach akcji Męski Listopad wykorzystujemy ten czas na zachęcanie mężczyzn do regularnych badań profilaktycznych i wizyt u urologa.

Symbolem tego miesiąca są bujne wąsy i z tej okazji spotkaliśmy się tradycyjnie na akcji golenia bród.

„Nasza akcja ma na celu, by zachęcić panów do badań profilaktycznych. Wzorem lat poprzednich wiemy, że takie akcje przynoszą ogromną korzyść. Także i tym razem zachęcamy do badań, bo wczesne badania ratują po prostu nam życie” -  mówiła zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Dorota Elżbieta Kazberuk.

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki zwrócił się do Panów z apelem, żeby nie wstydzili się i badali. „Ja też już jestem po tym badaniu. Naprawdę trzeba przełamać wszelkie lody, cały wstyd, z tego powodu, że sprawa jest bardzo poważna, a profilaktyka jest jak najbardziej konieczna" – podkreślił marszałek.

"Sukces nowoczesnej onkologii to profilaktyka. Z jednej strony daje to szanse na wcześniejsze wyleczenie choroby, z drugiej strony na skuteczne jej leczenie. Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka. Dajmy szanse sobie, bo jeżeli mamy do czynienia z wcześniejszym nowotworem, to szanse jego wyleczenia są zdecydowanie większe, a z drugiej strony jest to mniej okaleczające leczenie" – podkreślił dr Leszek Kozłowski Kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej BCO.

Składamy serdeczne podziękowania za współpracę Panu Jarosławowi Kazberukowi - ambasadorowi naszej akcji, Pani Ewelinie Świderskiej z Salonu Fryzjerskiego Em Studio, dzięki uprzejmości której nasi Panowie mają piękne wąsy oraz naszym sponsorom Panu Adamowi Rożko z firmy BLU Salony Łazienek oraz Panu Adamowi Zacharczuk z klubu N50.

Każdy mężczyzna może zostać bohaterem akcji #szybcyizdrowi!

W Białostockim Centrum Onkologii działa Poradnia Urologiczna, do której zapraszamy przez cały rok z ważnym skierowaniem. Zapisy pod nr tel. 85 6646888.