grupa kobiet pozuje do zdjęcia

Były inspirujące spotkania, rozmowy, prezentacje, nie zabrakło również muzycznych niespodzianek. Za nami akcja — Rozkwitnij na WIOSNĘ! organizowana przez Forum Kobiet Podlasia we współpracy z Białostockim Centrum Onkologii.

To był dzień w prezencie od kobiet dla kobiet. Uczestniczki wydarzenia miały okazję wysłuchać prelekcji dyrektor BCO Magdaleny Joanny Borkowskiej, która opowiadała o tym, jak zadbać o zdrowie. W swojej prezentacji dyrektor szpitala podkreślała wagę badań profilaktycznych.

"Dzięki podstawowym, regularnym badaniom możemy w porę wykryć chorobę, w tym groźne zmiany nowotworowe" - mówiła Magdalena Joanna Borkowska dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii.

Dietetyczka Martyna Onichimiuk w swoim wystąpieniu skupiła się na zdrowym odżywianiu.

"Wiosna to dobry czas na zmiany, zwłaszcza te związane z dietą i naszymi nawykami żywieniowymi" - podkreślała Martyna Onichimiuk dietetyk z BCO.

Uczestniczki wydarzenia mogły również skorzystać z porad naszych specjalistów, nauczyć się poprawnej techniki samobadania piersi, otrzymać informacje dotyczących badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka jelita grubego czy raka skóry. Dodatkowo panie biorące udział w akcji miały możliwość skontrolowania swoich znamion oraz wykonania USG piersi.

Tegoroczną akcję pod hasłem "Rozkwitnij na Wiosnę" zorganizowano w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AB.

Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie.