grupa ludzi bierze udział w warsztatach tworzenia kompozycji kwiatowych w szkle


Czy stomia to duże ograniczenie na co dzień? Jak wygląda życie ze stomią? Co wolno, a czego nie wolno osobie z wyłonioną stomią? Między innymi na te pytania odpowiadać będą specjaliści Centrum Leczenia Nowotworów Przewodu Pokarmowego - Colorectal Cancer Unit Białostockiego Centrum Onkologii podczas spotkań dla stomików, które zorganizowano pod hasłem “sTOmia - NIE TABU”. Za nami pierwsze z nich.


Duże znaczenie w opiece nad pacjentami stomijnymi oprócz leczenia szpitalnego i wsparcia na oddziale mają programy edukacyjne i spotkania informacyjne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów oraz ich bliskich, Colorectal Cancer Unit zorganizował spotkanie pod hasłem - “sTOmia - NIE TABU”.Jak mówiła dr n. med. Dominika Hempel pacjenci potrzebują wsparcia, które ma wpływ na poprawę jakości ich życia.“Takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń i rozmowy na temat pielęgnacji stomii czy diety.Ogromne znaczenie ma jednak pokazanie pacjentom, że są inni, których życie ze stomią dotyczy”
- mówiła dr n. med. Dominika Hempel specjalistka radioterapii onkologicznej i psychoonkolog.W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Fundacji Stomalife, którzy zachęcali by nie rezygnować z codziennych aktywności. Wszystko pod hasłem - "Przypnij się do nas, bo stomia to symbol zwycięstwa".
W programie czwartkowego spotkania znalazły się również warsztaty pt. "Las w słoiku". Podczas zajęć uczestnicy tworzyli kompozycje kwiatowe w szkle, używając różnorodnych materiałów i technik.  Spotkania dla pacjentów ze stomią oraz ich bliskich są otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się więcej oraz podzielić swoim doświadczeniem.