grupa kobiet pozuje do zdjęcia

To była inspirująca podróż przez troskę o zdrowie, piękno i dobre relacje, która połączyła trzy pokolenia kobiet. 31 maja 2023 r. uczestniczyłyśmy w akcji pod hasłem „Mamę każdy MA!”.

Podczas kolejnej już edycji wydarzenia nie zabrakło rozmów o dwóch kluczowych aspektach naszego życia: zdrowiu i relacjach. 

 

Dr n. med. Magda Marek-Safiejko, dermatolog z Białostockiego Centrum Onkologii swój wykład poświęciła tajemnicy pięknej i zdrowej skóry a przede wszystkim profilaktyce przeciwnowotworowej.

 

„Ochrona przed promieniowaniem słonecznym i profilaktyka to podstawa zachowania pięknej i zdrowej skóry na długie lata” - podkreślała dr n. med. Magda Marek-Safiejko.

 

Z kolei dyrektor BCO dr n. med. Magdalena Joanna Borkowska przedstawiała perspektywę trzech pokoleń kobiet w kontekście ogólnej profilaktyki zdrowotnej. Przekonywała, że świadomość zdrowotna przechodzi przez pokolenia, a wspólny wysiłek jest kluczem do tworzenia zdrowszej przyszłości.

 

„Pamiętajmy, że inwestycja w nasze zdrowie zwróci się nam z nawiązką. Wspólnie, jako trzy pokolenia kobiet, możemy dokonać naprawdę wielkich rzeczy” - mówiła dr n. med. Magdalena Joanna Borkowska.

 

Ale to nie wszystko! Uczestniczki tego wydarzenia miały możliwość konsultacji oraz zbadania swoich znamion u lekarzy specjalistów z Białostockiego Centrum Onkologii — dr n. med. Pauliny Kiluk oraz dr n. med. Magdy Marek-Safiejko.

 

Dziękujemy za to wydarzenie! 

 

Organizator: Forum Kobiet Podlasia, Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Stowarzyszenie do Walki z Rakiem, 100-lecie Kobiet, Era Nowych Kobiet Podlaskie, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm, Kobiety w Centrum

 

logo podstawowe b  Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie - facebook.com/wojpodlaskie

 

Partner: Rzecznik Praw Obywatelskich, Klinika Artemida Leczenia Niepłodności, ​Lotto, Enea, Versamed, Neboa

 

Patron medialny: Polskie Radio Białystok, Gazeta Współczesna, Kurier Poranny, TVP3 Białystok