konferencja prasowa

Z radością ogłaszamy szóstą edycję biegu OnkoRun, który odbędzie się pod hasłem "Wrzuć 6. bieg". W piątek, 28 czerwca, podczas konferencji prasowej, przedstawiono szczegółowy plan tego wyjątkowego wydarzenia.


Marszałek Łukasz Prokorym podkreślił, że OnkoRun to nie tylko bieg, ale przede wszystkim dowód na to, że walka z rakiem jest możliwa i skuteczna.


To wydarzenie wspaniale pokazuje, że rak to nie wyrok, że da się z nim walczyć i go pokonać. Do udziału w nim zachęcamy nie tylko wszystkich pacjentów BCO, ale też ich rodziny, oraz wszystkich sympatyków i entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna przy wracaniu do zdrowia – mówił marszałek.


OnkoRun ma na celu zbudowanie atmosfery wsparcia i solidarności, której potrzebują osoby zmagające się z chorobami onkologicznymi, a także stanowi doskonałą okazję do ich integracji. Dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii, dr n. o zdr. Magdalena Joanna Borkowska, również gorąco zachęcała do udziału w wydarzeniu.


Jako Białostockie Centrum Onkologii wychodzimy poza mury szpitalne i chcemy pokazać, jak ważny jest ruch w procesie leczenia — podkreślała dyrektor BCO.


W piątkowej konferencji prasowej udział wzięli również przedstawiciele organizacji pozarządowych współorganizujących wydarzenie: dr Piotr Skalij – przewodniczący zarządu Stowarzyszenia do Walki z Rakiem, dr Elżbieta Potentas z Fundacji Pierwsi dla Piersi oraz Magdalena Matejczuk z Fundacji Tworzywa. Partnerem strategicznym OnkoRun 2024 jest Województwo Podlaskie.


Tegoroczna edycja OnkoRun odbędzie się 14 września. Start biegu zaplanowano na godzinę 11:00 w ogrodach przy Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: spacer na 2,5 km oraz biegi na 5 km i 10 km. Aby zapisać się na bieg, należy zarejestrować swój udział na stronie elektronicznezapisy.pl.


Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w szóstej edycji OnkoRun. Niech ten dzień będzie świętem solidarności, wsparcia i wspólnej walki z rakiem.


Do zobaczenia 14 września w Supraślu! Wrzućmy razem 6. bieg!

 

VI OnkoRun 21 VI OnkoRun 61

VI OnkoRun 41 VI OnkoRun 1011

VI OnkoRun 31 OnkoRun konferencja

fot. UMWP