Białostockie Centrum Onkologii to jedyny kompleksowy ośrodek onkologiczny w Polsce Północno-Wschodniej i jeden z nielicznych w kraju, który w obecnej sytuacji epidemicznej nie odwołuje przyjęć do szpitala i realizuje planowe leczenie pacjentów.

Jak wiemy, zwiększone zagrożenie infekcją COVID-19 dotyczy właśnie pacjentów onkologicznych – w trakcie lub po leczeniu. Od kilku tygodni robimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić pacjentom i pracownikom szpitala jak największe poczucie bezpieczeństwa. Ze względu na zaostrzone procedury, zużywamy bardzo duże ilości środków ochrony osobistej. Dzięki dotacjom z budżetu państwa oraz budżetu województwa podlaskiego nasza placówka jest zabezpieczona w odpowiednią aparaturę i sprzęt medyczny, a pracownicy w bieżące środki ochrony osobistej. Niestety, przeciwnik, z którym się zmagamy jest wyjątkowo podstępny i nie wiemy, jak długo potrwa wprowadzony stan epidemiczny. Wspólnie możemy zdziałać więcej, dlatego zwracamy się z prośbą i apelem o wsparcie Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku.

Na co dzień spotykamy się z pomocą ze strony instytucji rządowych i samorządowych, firm, fundacji czy osób prywatnych. Przyjmiemy każdą formę wsparcia, zarówno rzeczową, jak i pieniężną.

Otrzymane środki finansowe chcielibyśmy przeznaczyć przede wszystkim na środki ochrony osobistej pracowników szpitala zaangażowanych w opiekę nad pacjentami, jak też zakup ww. sprzętu na walkę z koronawirusem:

 • maski chirurgiczne, maski ochronne typu FFP3 lub FFP2,
 • fartuchy jednorazowe foliowe, flizelinowe, barierowe,
 • kombinezony, przyłbice,
 • rękawiczki,
 • środki do dezynfekcji.

Darowiznę można wpłacać na konto bankowe:

 • Stowarzyszenie do Walki z Rakiem z siedzibą  w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym, ul. Ogrodowa 12, 15–027 Białystok
  Nr konta:
  PKO Bank Polski S.A.
  46 1020 1332 0000 1702 0191 0215

lub

 • Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku, ul. Ogrodowa 12, 15-027 Białystok
  Nr konta:
  PKO Bank Polski S.A.
  69 1020 1332 0000 1802 1129 2853

Jesteśmy bardzo wdzięczni dotychczasowym Darczyńcom. Obecnie każde wsparcie płynące z Państwa strony jest dla Nas bardzo cenne - serdecznie dziękujemy!

 

Dyrekcja i Pracownicy BCO