Szanowni Państwo,

w związku z dynamiczną sytuacją i ograniczoną kadrą pielęgniarską na Oddziale Onkologii Ginekologicznej, spowodowaną dodatnimi wynikami testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród personelu, informujemy o wstrzymaniu planowych przyjęć na Oddział Onkologii Ginekologicznej do końca tygodnia, tj. do piątku 30.10.2020. Pacjentki przebywające na ww. oddziale mają zapewnioną opiekę personelu lekarskiego i pielęgniarskiego. Z uwagi na potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, od środy 28.10.2020 Oddział Dzienny Rehabilitacji BCO wstrzymuje pracę do odwołania. Naszych pacjentów zapraszamy na profil Zakładu: https://www.facebook.com/.../Zak%C5%82ad-Rehabilitacji.../ gdzie z pewnością każdy znajdzie ćwiczenia dostosowane do swoich potrzeb.

Specjalistyczna Przychodnia Onkologiczna oraz pozostałe oddziały i zakłady BCO pracują bez zmian. Pacjenci, którzy rozpoczęli napromienianie/radioterapię przyjmowani są zgodnie z planem. Podobnie w przypadku osób, które otrzymują chemioterapię. Pacjentów prosimy o przychodzenie do przychodni na wyznaczoną godzinę, którą mają Państwo w karcie pacjenta. Przypominamy, że telefonicznie można uzyskać e-receptę, czy też e-zwolnienie.

Nasz szpital, jako jeden z pierwszych w kraju, od marca br. przeprowadza przesiewowe badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla pracowników BCO, pacjentów do planowych przyjęć na oddziały szpitale i pacjentów ambulatoryjnych (przyjmujących chemioterapię/radioterapię oraz korzystających z rehabilitacji onkologicznej).

Osoby, u których występują objawy grypowe (gorączka, bóle kostno-mięśniowe, kaszel, duszność) lub osoby z dodatnim wywiadem epidemiologicznym proszone są o zgłoszenie tego faktu telefonicznie pod numerem 85 66 46 888 przed wizytą w przychodni i nieprzychodzenie na wizytę do przychodni, oraz postępowanie w takim przypadku zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do powyższych zaleceń w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.