Lawendowe kwiaty ożywiły oddziały Białostockiego Centrum Onkologii. Sto zestawów nowej pościeli otrzymali pacjenci onkologiczni. To pomysł członków Stowarzyszenia Do Walki z Rakiem. To nie pierwszy tak niestandardowy projekt.

Badanie, które robią miliony kobiet na świecie - ratuje życie tysięcy z nich. Chodzi o mammografię, czyli prześwietlenie piersi, które ułatwia lekarzom wykrycie zmian nowotworowych. W Podlaskiem badanie robi średnio nieco ponad 38 procent kobiet po pięćdziesiątym roku życia.

Potrzeba wciąż uświadamiać społeczeństwo, że rak piersi to nie wyrok, poprawiać jakość leczenia, a pacjentki wspierać i aktywizować - mówili w środę (10.07) w Białymstoku eksperci na spotkaniu w ramach kampanii "Wykorzystaj czas na życie". Wzięła w nim udział Agata Kornhauser-Duda.

Mają ubarwić i ułatwić szpitalne życie. Kolorowe torebki pomogą pacjentom w codziennym funkcjonowaniu, gdy trzeba stale nosić przy sobie butelki zbierające płyny przez podłączone dreny po zabiegach chirurgicznych.

Większe szanse na skuteczne leczenie daje pacjentkom z rakiem jajnika lek z inhibitorem PARP, bo pomaga wydłużyć czas bez choroby po pierwszym jej rzucie – podkreślają lekarze z Białostockiego Centrum Onkologii, którzy od czerwca wdrożyli takie leczenie.

Do badań profilaktycznych i zdrowego trybu życia zachęcało Białostockie Centrum Onkologiczne, które w sobotę, w przeddzień Dnia Matki, zorganizowało akcję "Zabierz mamę na badanie". Przebadać mogły się mamy wspólnie z córkami.

Dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii, przedsiębiorcy, samorządowcy, rektorzy Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu w Białymstoku podkreślają duże znaczenie udziału w eurowyborach. Do oddania głosu dwudziestego szóstego maja zachęcają także studenci, którzy korzystają z unijnego programu Erasmus+.

W ramach szóstych Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Białostockie Centrum Onkologii zaprosiło mieszkańców do ''Miasteczka Zdrowia'.

Dwie pierwsze pacjentki z mutacjami genów predysponującymi do zachorowania na raka piersi poddały się w Białostockim Centrum Onkologii (BCO) zabiegom tzw. profilaktycznej mastektomii, czyli usunięcia piersi.

Prawie 5 mln zł trafi do Białostockiego Centrum Onkologii - dzięki temu przebudowany będzie budynek przy ul. Skłodowskiej-Curie.

Białostockie Centrum Onkologii zachęca do szycia specjalnych poduszek w kształcie serca, które pomagają w rehabilitacji pacjentkom po mastektomii. To akcja "Serce od serca", w regionie powstało już ok. 400 takich poduszek - poinformowano w poniedziałek (8 kwietnia) na konferencji prasowej w BCO.