Do badań profilaktycznych i zdrowego trybu życia zachęcało Białostockie Centrum Onkologiczne, które w sobotę, w przeddzień Dnia Matki, zorganizowało akcję "Zabierz mamę na badanie". Przebadać mogły się mamy wspólnie z córkami.

Jak ważna jest profilaktyka raka piersi, mówiły w sobotę na konferencji prasowej władze województwa i szpitala oraz zaproszone mamy i ich córki. Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślał, że lepiej zapobiegać niż leczyć i zachęcał kobiety do badań profilaktycznych. W konferencji wzięła też udział członkini zarządu województwa podlaskiego Wiesława Burnos, która przyszła na badania ze swoim wnukiem.

W ramach sobotniej akcji w BCO 30 par matek i córek wykonało profilaktyczne badanie piersi: mamy w wieku 50-69 lat mammografię, a córki w wieku 20-49 lat USG piersi.

http://bialystok.tvp.pl/42792717/zabierz-mame-na-badanie-bco-zacheca-do-profilaktyki-raka

https://bialystok.onet.pl/zabierz-mame-na-badanie-bco-zacheca-do-profilaktyki-raka/cfk5f2y

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/zdrowie/zdrowie_pomoc_spoleczna/zdrowie-w-prezencie-od-corki-czyli-akcja-zabierz-mame-na-badania-w-bialostockim-centrum-onkologii.html

http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Bialystok-w-BCO-matki-przebadaly-sie-wspolnie-z-corkami-w-kierunku-raka-piersi,194973,10.html