Informujemy, że dokonano aktualizacji ogłoszenia dot. naboru placówek POZ z województwa podlaskiego i lubelskiego w ramach projektu pt. „Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej” nr POWR.05.01.00-00-0003/18. Ponadto, dla podmiotów posiadających więcej niż jedno miejsce udzielania świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, wprowadzono Deklarację Oferenta, stanowiącą Załącznik nr 3 do niniejszego ogłoszenia. Aktualna treść ogłoszenia z opcją śledzenia zmian, dostępna jest w pliku poniżej.
Ogłoszenie o naborze - aktualizacja
Załącznik nr 1 - Formularz ofertowy
Załącznik nr 2 - Wzór mowy nowotwory skóry
Załącznik nr 3 - Deklaracja Oferenta
Informujemy, że pkt. V ust. 1 uległy zmianie zapisy dotyczące zasad przygotowywania ofert. Zamawiający dopuścił możliwość zamieszczenia oświadczenia o zapoznaniu się ze wzorem Umowy współpracy, jako rozwiązanie alternatywne dla zaparafowanego wzoru Umowy współpracy. Aktualne brzmienie ogłoszenia znajduje się poniżej.
OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE KONKURSOWYM
dot. wyboru placówek podstawowej opieki zdrowotnej do współpracy w ramach realizacji Projektu pt. Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej
I. Informacje ogólne
W związku z realizacją Projektu pt. „Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej” nr POWR.05.01.00-00-0003/18 współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej V Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.1 Programy profilaktyczne (zwanym dalej Projektem), Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku (zwane dalej Zamawiającym) ogłasza otwarty nabór placówek podstawowej opieki zdrowotnej (zwanymi dalej POZ) z województwa podlaskiego i lubelskiego.
Dane Zamawiającego:
Nazwa: Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku
Adres: ul. Ogrodowa 12, 15-027 Białystok
REGON 050657379, NIP 9661330466
Telefon: 085 678 41 32
Osoby upoważnione do kontaktów:
- Anna Skrzeczyńska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Angelika Ostrowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Niniejsze ogłoszenie zostało upublicznione na stronie internetowej Zamawiającego https://www.onkologia.bialystok.pl/ogloszenia oraz w Biuletynie Informacji Publicznej BIP.
II. Cel i założenia projektu
Głównym celem Projektu jest zwiększenie poprzez działania edukacyjne świadomości grupy docelowej na temat zapobiegania nowotworom skóry i samobadania znamion.
Termin realizacji projektu: 01.09.2019 – 31.08.2021
Projekt skierowany jest do osób przebywających na obszarze województwa podlaskiego i/lub lubelskiego, które nie chorowały dotychczas na nowotwory skóry.
W ramach projektu Zamawiający zawiera umowy o współpracy z 40 placówkami podstawowej opieki zdrowotnej z terenu województw – podlaskiego, lubelskiego.
Program Polityki Zdrowotnej ABCDE samokontroli znamion zakłada szerokie włączenie lekarzy POZ zarówno w proces zwiększania świadomości nt. nowotworów skóry wśród Polaków, jak i prowadzenie kwalifikacji pacjentów ze swojej listy aktywnej do badań przesiewowych w kierunku ich wczesnego wykrycia.
Zakładana liczba osób objętych wsparciem, w zakresie:
- edukacji kadry medycznej: 136 osób
- edukacji prozdrowotnej pacjentów: 2880 osób (szacuje się wykonanie ok. 72 konsultacji przez 1 placówkę POZ)
- badań przesiewowych pacjentów: 1920 osób (szacuje się wykonanie ok. 48 konsultacji przez 1 placówkę POZ)
- EDUKACJA KADRY MEDYCZNEJ POZ
Zakres szkolenia: diagnostyka skóry możliwa do prowadzenia na poziomie POZ oraz czynniki ryzyka nowotworów. Przedstawione zostaną informacje odnośnie m.in. reguły ABCDE – Freidmana i Rigela, oraz na temat algorytmów stosowanych w diagnostyce czerniaka: „Analiza wzorca”, „Siedmiopunktowa lista kontrolna”, „CASH”, „Menzies”.
Organizacja: Szkolenie trwa 16 godzin i jest prowadzone w ciągu 2 dni (koszt szkolenia, zakwaterowania oraz dojazdu pokrywa Białostockie Centrum Onkologii). Szkolenie zostanie powtórzone po około 6 miesiącach.
Materiały: Uczestnicy otrzymają zestaw podręczników do profilaktyki chorób nowotworowych raka skóry i zestawy edukacyjne (m.in. torba notatnik, długopis, pendrive).
- EDUKACJA UCZESTNIKÓW PROJEKTU - PACJENTÓW
Grupa docelowa – osoby powyżej 15 r.ż., aktywne zawodowo,
Edukacja pacjentów skupi się na działaniach zapobiegających nowotworowi (w zakresie zaleceń WHO dot. ekspozycji na promieniowanie UV), oraz wiedzy o samokontroli w zakresie zmian skórnych oraz możliwościach wykorzystania do tego nowoczesnych technologii (np. aplikacji na smartfon). Wraz z informacjami o istniejących aplikacjach i innych pomocnych narzędziach informatycznych podkreślane będzie, że nie jest to właściwa diagnoza, a jedynie narzędzia pomocne przy edukacji i samokontroli.
Edukacja prowadzona będzie podczas wizyty m.in. w podmiotach POZ, przez osoby które odbyły szkolenie opisane w pkt.1.
- BADANIA PRZESIEWOWE UCZESTNIKÓW PROJEKTU - PACJENTÓW
Grupa docelowa:
- osoby w wieku 50-64 lata,
- osoby w wieku 15-49 lat w przypadku jasnych zaleceń lekarskich związanych z występowaniem czynników ryzyka lub występowania niepokojących zmian,
- osoby powyżej 65 r.ż. w przypadku jasnych zaleceń lekarskich związanych z występowaniem czynników ryzyka lub występowania niepokojących zmian, pod warunkiem, że osoby te są aktywne zawodowo.
Osoby te będą rekrutowane m.in. w trakcie wizyt w POZ. W trakcie konsultacji z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej zebrany zostanie wywiad medyczny, zostanie przeprowadzone badanie skóry całego ciała. W przypadku wykrycia niepokojących zmian lekarz POZ może wykonać badanie dermatoskopowe (jeśli posiada adekwatne przeszkolenie) lub skierować pacjentado lekarza specjalisty na takie badanie.
III. Opis przedmiotu zamówienia wraz z określeniem jego zakresu
- Poprzez zawarcie umowy w wyniku niniejszego naboru konkursowego, placówka POZ podejmie z Zamawiającym współpracę w zakresie wdrażania profilaktyki dotyczącej wczesnego wykrywania nowotworów skóry zgodnie z Programem Polityki Zdrowotnej ABCDE samokontroli znamion – ogólnopolski program profilaktyki nowotworów skóry.
- Do zadań realizowanych na poziomie placówki POZ należy:
- W zakresie szkolenia kadry medycznej: oddelegowanie łącznie min. 2 osób (w tym co najmniej 1 lekarza, bez względu na formę zatrudnienia w POZ) na dwa spotkania edukacyjne – warsztaty szkoleniowe opisane w pkt. II.1. niniejszego ogłoszenia (informacja z dokładnym terminem i miejscem szkolenia zostanie przekazana jednostkom POZ, z którymi zostanie zawarta umowa o współpracy). Udział w warsztatach szkoleniowych wyznaczonych przez POZ osób jest obowiązkowy - placówka nie może przystąpić do programu bez zadeklarowania udziału w szkoleniu wyznaczonego personelu.
- W zakresie edukacji pacjentów: zakwalifikowanie w okresie realizacji projektu ok. 72 pacjentów we wskazanej grupie docelowej, którym zostanie udzielona konsultacja edukacyjna/świadomościowa zgodnie z opisem w pkt. II.2. niniejszego ogłoszenia.
- W zakresie badań przesiewowych: zakwalifikowanie ok. 48 pacjentów we wskazanej grupie docelowej, do konsultacji specjalistycznej z badaniem dermatoskopowym/ wideodermatoskopowym.
- Do Programu będą kwalifikowani pacjenci z list aktywnych danej placówki POZ, którzy wpisują się w założenia dla poszczególnych grup docelowych, wskazanych w pkt. II. Rozliczeniu podlegają konsultacje, w wyniku których lekarz POZ poprawnie zakwalifikuje pacjentów do programu.
- Placówki POZ zobowiązują się do:
- wypełniania dokumentacji niezbędnej do realizacji Projektu (formularz zgłoszeniowy, deklaracja uczestnictwa, oświadczenie uczestnika projektu dot. przetwarzania danych osobowych, oświadczenie lekarza i uczestnika projektu o udzielonym świadczeniu zdrowotnym, ankieta, dokumentacja medyczna niezbędna do realizacji świadczenia itp.)
- przekazywania pacjentom dostępnych materiałów edukacyjnych rozpowszechniających informacje dotyczące profilaktyki nowotworów skóry.
- Wzory w/w dokumentów Zamawiający przekaże POZ, z którymi zostanie zawarta umowa o współpracy.
- Świadczenia w placówkach POZ powinny być udzielane w taki sposób, aby zapewnić do nich dostęp w godzinach 8.00 – 18.00, co najmniej 2 razy w tygodniu. Ponadto, należy zapewnić dostępność do świadczeń w co najmniej jedną sobotę w okresie objętym realizacją projektu.
- Okres współpracy, o którym mowa w pkt III.1, to okres od dnia zwarcia umowy między Zamawiającym, a daną placówką POZ, do dnia 31.08.2021 r.
IV. Warunki przystąpienia do naboru
Oferent musi spełniać następujące warunki:
- Posiadać status jednostki podstawowej opieki zdrowotnej działającej na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w tym ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t. j. Dz. U. z 2018, poz. 2190 ze zm.).
- Posiadać siedzibę na terenie województwa podlaskiego lub lubelskiego.
- Zatrudniać minimum:
- jednego lekarza mającego prawo do udzielania świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, który ma w swojej aktywnej liście pacjentów osoby kwalifikujące się do programu - jedną pielęgniarkę.
- Dysponować zasobami ludzkimi, technicznymi oraz miejscem umożliwiającym współpracę w ramach Projektu.
- Wynagrodzenie za zrealizowane świadczenia, zostało ustalone w oparciu o zestawienie stawek jednostkowych dla programu ABCDE samokontroli znamion - ogólnopolski program profilaktyki nowotworów skóry (Załącznik nr 18 do regulaminu konkursu nr POWR.05.01.00-IP.05-00-005/18 - Profilaktyka nowotworów skóry) i wynosi:
- za konsultację lekarską POZ – 48 zł za 1 uczestnika
- za konsultację edukacyjną/świadomościową – 76 zł za 1 uczestnika
V. Forma przygotowania i składania ofert
- Oferta powinna zawierać:
- uzupełniony i podpisany formularz ofertowy wraz z oświadczeniami (stanowiący załącznik nr 1 do ogłoszenia),
- zaakceptowany i zaparafowany wzór Umowy współpracy wraz z załącznikami w ramach realizacji Projektu (stanowiący załącznik nr 2 do ogłoszenia) LUB zamieszczenie oświadczenia o zapoznaniu się ze wzorem Umowy współpracy.
- Wszelkie zmiany lub poprawki w tekście oferty muszą być naniesione czytelnie i parafowane przez osobę(osoby) podpisującą(e) ofertę.
- Oferta wymaga podpisu osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu składającego zgodnie z wymaganiami ustawowymi. Jeżeli ofertę podpisuje inna osoba, Oferent zobowiązany jest razem z ofertą przedłożyć stosowne pełnomocnictwo.
- Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis – przy pomocy pełnego imienia i nazwiska lub poprzez nieczytelny podpis opatrzony pieczęcią imienną.
VI. Zasady naboru placówek POZ oraz termin i miejsce składania ofert
- Nabór będzie prowadzony w trybie ciągłym, do momentu podpisania umów z 40 placówkami POZ, z czego:
- 30 umów zostanie zawartych z podmiotami, które prowadzą działalność na terenie województwa podlaskiego.
- 10 umów zostanie zawartych z podmiotami, które prowadzą działalność na terenie województwa lubelskiego.
- Ofertę wraz z załącznikami należy dostarczyć w wersji papierowej osobiście lub listownie, do siedziby Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białystoku, ul. Ogrodowa 12, 15-027 Białystok, z dopiskiem „Nabór placówek podstawowej opieki zdrowotnej do współpracy w ramach realizacji Projektu pt. „Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej”, bądź przesłać elektronicznie poprzez system ePUAP lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wersja elektroniczna oferty oznacza przesłanie skanów podpisanych dokumentów.
- Decyduje kolejność zgłoszeń – moment wpływu oferty do siedziby Zamawiającego.
VII. Pozostałe postanowienia
- Złożenie oferty jest jednoznaczne z przyjęciem warunków dotyczących współpracy z Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białystoku oraz zaakceptowaniem sposobu współpracy określonego w Programie Polityki Zdrowotnej ABCDE samokontroli znamion – ogólnopolski program profilaktyki nowotworów skóry.
- Termin związania ofertą wynosi 30 dni kalendarzowych liczonych od momentu wpływu oferty do siedziby Zamawiającego.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym jego etapie.
- W przypadku złożenia oferty z brakami formalnymi, Zamawiający wezwie placówkę do uzupełnienia tych braków w nieprzekraczalnym terminie 10 dni roboczych. Oferent wyraża zgodę na przesłanie informacji z prośbą o uzupełnienie braków za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres mailowy wskazany w „Ofercie”. Po bezskutecznym upływie wskazanego terminu, oferta podlega odrzuceniu. Oferty nie spełniające warunków udziału w postępowaniu podlegają odrzuceniu.
- Wynik rekrutacji (informacje o zawartych umowach) opublikowane zostaną na stronie internetowej Zamawiającego https://www.onkologia.bialystok.pl/ogloszenia oraz w Biuletynie Informacji Publicznej BIP.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zapisów w pkt.VI.1. w zakresie liczby umów zawieranych na terenie wskazanych województw. W przypadku wprowadzenia zmian informacja taka zostanie zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego
https://www.onkologia.bialystok.pl/ogloszenia oraz w Biuletynie Informacji Publicznej BIP.
Załączniki:
Załącznik nr 1 - Formularz ofertowy wraz z oświadczeniami
Załącznik nr 2 - Umowa współpracy wraz z załącznikami