pdf ikonaProcedura realizacji praktyk pielegniarskich 0,16 MB

pdf ikona Załącznik nr 1 - Podanie o odbycie praktyki / stażu 0,02 MB

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku w 2024 roku realizuje następujące zadania inwestycyjne dofinansowane z budżetu państwa:

doposazenie ZR

 

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku w 2022 roku realizuje następujące zadania inwestycyjne dofinansowane z budżetu państwa:

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku w 2021 roku realizuje następujące zadania inwestycyjne dofinansowane z budżetu państwa:

 

Kompleksowe profilowanie genomowe jest potrzebne aby dowiedzieć się jakie zmiany w DNA spowodowały wystąpienie i rozwój nowotworu oraz czy istnieje leczenie ukierunkowane na te zmiany. Zapewnia pełniejszy obraz nowotworu, dzięki wyszukiwaniu wielu mutacji w całych regionach DNA badanych genów. To badanie analizuje jednocześnie wszystkie geny związane z powstawaniem i rozwojem nowotworów. Dzięki analizie całego regionu kodującego tych genów, wykrywane są również mutacje rzadko występujące. Zwiększa to Twoje szanse na szybkie znalezienie wszystkich ważnych mutacji. Może to być istotne dla dobrania bardziej precyzyjnego leczenia.

Foundation Medicine oferuje trzy rodzaje badań kompleksowego profilowania genomowego, które mogą pomóc Tobie i Twojemu lekarzowi lepiej zrozumieć przyczyny powstania nowotworu i poznać możliwe opcje leczenia.

W zależności od typu nowotworu i dostępności tkanki zaleca się inny rodzaj badania. FoundationOne®CDx i FoundationOne®Liquid są przeznaczone dla wszystkich guzów litych (np. rak płuca, rak jelita grubego), natomiast FoundationOne®Heme wyspecjalizowany został dla nowotworów układu krwiotwórczego oraz mięsaków.

Więcej informacji na temat testu na stronie internetowej https://www.foundationone.pl/

W przypadku potrzeby skorzystania z kompleksowego profilowania genomowego w województwie podlaskim prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.