Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej–Curie w Białymstoku, z siedzibą przy ul. Ogrodowej 12, 15-027 Białystok poszukuje kandydata/ki do pracy na stanowisko:  statystyk medyczny Pracownia Diagnostyki Genetyczno-Molekularnej (PDGM)

Zadania statystyka medycznego:

  • Elektroniczne wprowadzanie danych dotyczących świadczeń medycznych w PDGM;
  • Wprowadzanie danych pacjentów, nadzór nad dokumentacją medyczną, archiwizacją dokumentów, bloczków parafinowych oraz preparatów histopatologicznych;
  • Sporządzanie odpisów i wydawanie wyników badań zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rejestrowanie i wydawanie wypożyczanych materiałów diagnostycznych oraz rejestrowanie wypożyczonego materiału;
  • Raportowanie świadczeń udzielanych w PDGM zgodnie z wymogami NFZ, sporządzanie okresowych sprawozdań, zestawień i opracowań statystycznych z zakresu działalności PDGM, prowadzenie  wymaganej  korespondencji, przepisywanie pism, dostarczanie dokumentacji oraz innych rzeczy/materiałów niezbędnych w działalności PDGM - zleconych przez przełożonego;
  • Rejestracja w systemie informatycznym PDGM materiału dostarczanego z oddziałów i poradni BCO oraz z jednostek zewnętrznych, sprawdzanie zgodności danych zgodnie z procedurami obowiązującymi w PDGM;
  • Rejestracja badań konsultacyjnych w systemie informatycznym PDGM oraz nadzór nad materiałem konsultacyjnym dostarczanym do PDGM oraz z niego wypożyczanym;
  • Nadzór nad materiałem wysyłanym na zlecenie lekarzy BCO na konsultacje lub badania genetyczne do ośrodków referencyjnych;
  • Nadzór nad kontrolą jakości w PDGM (przygotowywanie zestawień i wymaganych analiz zgodnie ze standardami akredytacyjnymi obowiązującymi w Jednostkach Diagnostyki Patomorfologicznej/JDP).

Pożądane kwalifikacje i umiejętności:
wykształcenie wyższe/średnie, dobra znajomość obsługi komputera, umiejętność pracy w zespole, sumienność, punktualność, wysoka kultura osobista, mile widziane doświadczenie w pracy  sektorze ochrony zdrowia.
Oferujemy  pracę w Pracownia Diagnostyki Genetyczno-Molekularnej  Zakładu Patomorfologii  BCO (umowa o pracę  w wymiarze pełnego etatu).

klauzula RODO