Ordynator Oddziału: dr n. med. Jolanta Iwanowska, specjalista radioterapii onkologicznej i medycyny paliatywnej

tel. 85 6646736 - dyżurka lekarska

tel. 85 6646731 - dyżurka pielęgniarek

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kadra medyczna Oddziału Radioterapii I:

  • lek. med. Jolanta Szahidewicz - specjalista radioterapii onkologicznej
  • starszy asystent - dr n. med. Krystyna Syczewska-Weber - specjalista z zakresu zdrowia publicznego, specjalista radioterapii onkologicznej
  • starszy asystent - lek. med. Ewa Popławska-Maksymiuk-  specjalista radioterapii onkologicznej
  • lek. med. Magda Kołtuniak-Samojluk - rezydent w trakcie specjalizacji z radioterapii onkologicznej, obecnie na stażu specjalistycznym w Zakładzie Radioterapii BCO
  • lek.med. Natalia Samołyk - rezydent w trakcie specjalizacji z radioterapii onkologicznej, obecnie w trakcie stażu w Zakładzie Radioterapii BCO
  • pielęgniarka oddziałowa - mgr pielęgniarstwa Agata Roszko-Rybińska
  • 13 pielęgniarek dyplomowanych, w tym 9 specjalistek

Prowadzimy terapię nowotworów z wykorzystaniem promieniowania jonizującego z pól zewnętrznych jako metody samodzielnej (teleterapii) oraz w skojarzeniu z leczeniem operacyjnym, chemioterapią, hormonoterapią czy brachyterapią. Radioterapia planowana jest w oparciu o badania obrazowe (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) za pomocą nowoczesnego systemu planowania i realizowana metodą 3D i IMRT. Weryfikacja radioterapii prowadzona jest przy pomocy procedur portal vision, XVI i dozymetrii in vivo.

Nasz obszar zainteresowania to nowotwory głowy i szyi, piersi, płuc, ośrodkowego układu nerwowego, przewodu pokarmowego, układu moczowego, tkanek miękkich.

Jesteśmy przygotowani do opieki nad pacjentami ze schorzeniami onkologicznymi. Niezależnie od leczenia promieniowaniem jonizującym prowadzimy ścisłą współpracę z Oddziałem Rehabilitacji, Psychologiem Klinicznym oraz Kapelanami szpitalnymi. W przypadku chorych leczonych paliatywnie współpracujemy z Hospicjum Domowym i Stacjonarnym w Białymstoku. Oddział dysponuje 19 łóżkami w 7 salach z pełnym węzłem sanitarnym.

Lekarze specjaliści przyjmują chorych w ramach Poradni Radioterapii I, w której udzielane są konsultacje i  przeprowadzane wizyty i badania kontrolne po leczeniu.