Kierownik Izby Przyjęć: dr n. med. Piotr Kosiorek
tel. 85 6784 160

Pielęgniarka nadzorująca: Anna Sierżan
tel. 85 6784 165

Pokój przyjęć: tel. 85 6646 710

IZBA PRZYJĘĆ

 1. Izba Przyjęć czynna jest całą dobę siedem dni w tygodniu. Pacjenci z zaplanowanym terminem hospitalizacji zgłaszają się w danym dniu w godzinach od 7.30  do 15.00.
 2. Pacjenci z zaplanowanym zabiegiem w dniu przyjęcia zgłaszają się do godziny 9.00.
 3. Pacjenci zgłaszający się do przyjęcia powinni mieć dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
 4. Pacjenci przyjmowani są do szpitala na podstawie skierowania w wersji papierowej bądź elektronicznej.
 5. Pacjenci zobowiązani są dostarczyć dokumentację z pobytów w innych szpitalach, oraz posiadać  informacje o przyjmowanych obecnie  lekach (np. lekach kardiologicznych, diabetologicznych i innych).
 6. Przyjmując się na oddział pacjent może zabrać ze sobą (kapcie, klapki pod prysznic, piżamę lub koszulę nocną, bieliznę osobistą, szlafrok, przybory toaletowe: mydło, szampon, szczotkę i pastę do zębów, dezodorant, grzebień, przybory do golenia itd., ręczniki).
 7. Na oddział szpitalny można zabrać również sztućce, kubek, przyjmowane leki w oryginalnych  opakowaniach, środki higieny osobistej - podpaski, pampersy, książki, czasopisma, chusteczki higieniczne, radio, komórkę.
 8. Na oddział szpitalny pacjent zabiera ze sobą rzeczy mieszczące się w szafkach przy łóżku. Walizki/torby należy zostawić w depozycie szpitalnym mieszczącym się na Izbie Przyjęć. Pacjent ma stały dostęp do rzeczy pozostawionych w depozycie.
 9. Szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku chorego, dlatego też wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu ewentualnie przekazać do depozytu szpitalnego mieszczącego się na Izbie Przyjęć.

Izba Przyjęć Białostockiego Centrum Onkologii znajduje się na parterze, na prawo od głównego wejścia do szpitala z dogodnym podjazdem dla karetek oraz samochodów  osobowych.

Z jej usług korzystają osoby skierowane do planowanej hospitalizacji oraz pacjenci, u których nastąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia, skąd po załatwieniu formalności związanych z procedurą przyjęcia pacjenci kierowani są na oddziały specjalistyczne.

Pacjenci do hospitalizacji przyjmowani są w trybie planowym  po wstępnej kwalifikacji przez specjalistów przyjmujących w  Specjalistycznej Poradni Onkologicznej bądź z innych szpitali po uzgodnieniu terminu hospitalizacji.

Pacjenci bez uzgodnionego terminu hospitalizacji powinni zgłaszać się do Specjalistycznej Poradni Onkologicznej w godzinach pracy poradni.

Na Izbie Przyjęć pacjent uzyskuje:

 • pełną informację o prawach i obowiązkach pacjenta;
 • dokładne informacje na temat choroby, jak i jej leczenia  oraz specyfiki pracy poszczególnych Oddziałów  udziela lekarz  kwalifikujący pacjenta do leczenia specjalistycznego, co zdecydowanie ułatwia współpracę z chorym i umożliwia przyjazne i komfortowe wprowadzenie pacjenta na oddział;
 • profesjonalną  opiekę lekarską i pielęgniarską , pozwalającą na fachową pomoc w trakcie przyjęcia oraz w  nagłych przypadkach.