Laureaci konkursu pozują do zdjęcia z dyplomami

Magdalena Joanna Borkowska, dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Białymstoku została wyróżniona w kategorii Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia w prestiżowym konkursie „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia — Liderzy Medycyny”.

Grupa licealistek słucha wykładu lekarza.

Jakie są objawy raka szyjki macicy? Jak często należy wykonywać cytologię? Co zwiększa ryzyko zachorowania na ten rodzaj nowotworu? Między innymi na te pytania podczas Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (16-20 stycznia 2023 r.) odpowiadali specjaliści z Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Białymstoku.

Listopad na całym świecie uznany jest za miesiąc, w którym w sposób szczególny integrujemy się z chorymi na nowotwór gruczołu krokowego i jąder. Jak co roku wykorzystujemy ten czas także na zachęcanie mężczyzn do regularnych badań profilaktycznych i wizyt u urologa.

Klikunastoosobowa grupa elegancko ubranych kobiet i mężczyzn pozująca do zdjęcia.

Ponad 200-stu uczestników z całej Polski wzięło udział w I Ogólnopolskim Forum Ośrodków Diagnostyki i Leczenia raka piersi Breast Cancer Unit „Współpraca pomaga być bardziej skutecznym". Inicjatorem konferencji było Centrum Leczenia Raka Piersi BCU, działające w Białostockim Centrum Onkologii.

Klikudziesięcioosobowa grupa kobiet, stojąca przed budynkiem, wypuszczająca w niebo różowe balony z helem.

Blisko 350 pacjentek wzięło udział w II Ogólnopolskiej Konferencji dla kobiet w trakcie i po leczeniu raka piersi „Chcę być świadoma i wiedzieć więcej”, która odbyła się w minioną sobotę 22 października w Centrum Dydaktyczno-Naukowym UMB przy ul. Szpitalnej 37 w Białymstoku. Konferencję zorganizowało Białostockie Centrum Onkologii, Centrum Leczenia Chorób Piersi - Breast Cancer Unit oraz Stowarzyszenie do Walki z Rakiem.

Podczas konferencji naukowej „Diagnostyka i leczenie raka gruczołu krokowego – nie tylko dylematy”, podsumowaliśmy m.in. akcję Męski Listopad, dzięki której udało nam się przebadać ponad 700 mężczyzn, oznaczając poziom PSA w kierunku rozpoznania problemów z prostatą.

I edycja programu „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” dobiegła końca. Celem inicjatywy jest popularyzacja dobrych praktyk, zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy dla personelu medycznego oraz edukowanie pracowników szpitali w tym zakresie. Do programu zgłosiły się 63 jednostki z całej Polski, z czego 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali. Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość - Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT, organizowanego przez wydawnictwo Termedia.

Grupa kilkudziesięciu elegancko ubranych mężczyzn i kobiet, laureatów rankingu Liderzy Zarządzania, pozujących do zdjęcia.
„Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” – to jedyny ranking w Polsce, który koncentruje się na finansach szpitali.

Szanowni Państwo, szatnia/portiernia od ul. Ogrodowej została przeniesiona z budynku H i znajduje się obecnie na parterze w budynku D. Jednocześńie informujemy, że u portiera można rozmienić bilon, by zapłacić za parking od ul. Ogrodowej.

Dwóch mężczyzn w garniturach i kobieta w sukience pozują do zdjęcia na tle flag polskiej i unijnej.
W poniedziałek, 21 listopada, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda wręczył statuetki i certyfikaty wyróżnionym w XIV edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom."
Siedmiu mężczyzn i jedna kobieta pozują do zdjęcia ubrani w czarne koszulki z białym napisem "Męski Listopad"

Listopad na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości nowotworów męskich, czyli raka gruczołu krokowego i jąder. Jak co roku, w ramach akcji Męski Listopad wykorzystujemy ten czas na zachęcanie mężczyzn do regularnych badań profilaktycznych i wizyt u urologa.

Grupa osób ubrana na sportowo, stojąca pod dmuchaną bramą startu.

Były łzy szczęścia, uściski, śmiech najmłodszych – czwarty OnkoRun przeszedł już do historii, ale wspominać ten wyjątkowy bieg będziemy na pewno przez kolejny rok. Na starcie w Supraślu stawiło się kilkaset osób – tegoroczna frekwencja przerosła nasze oczekiwania.