Blisko 200 osób przeszło głównymi ulicami miasta w XIV Marszu Nadziei „Rak to nie wyrok”. Wyruszyliśmy spod białostockiego ratusza pod siedzibę BCO od ulicy Warszawskiej, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Kolorowy pochód otworzyła niezawodna Orkiestra Miejska pod przewodnictwem Pana Franciszka Mocarskiego. Dziękujemy za eskortę motocyklistom z FunMoto – dzięki Wam zrobiło się o nas bardzo głośno.

I Ogólnopolska Konferencja dla kobiet w trakcie i po leczeniu raka piersi „Chcę być świadoma i wiedzieć więcej” zakończyła się pełnym sukcesem. Stacjonarnie i zdalnie w spotkaniu uczestniczyło blisko 200 pacjentek. Patronem Honorowym wydarzenia był Marszałek Artur Kosicki.

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, dlatego też już po raz czternasty organizujemy Marsz Nadziei „Rak to nie wyrok”, który adresowany jest nie tylko do naszych Pacjentów, ale także ich rodzin, pracowników szpitala, naszych sympatyków i mieszkańców województwa podlaskiego. Rozpocznie się w niedzielę 10 października br. o godz. 11:00 na Placu Miejskim przy ratuszu i przejdzie ulicami miasta pod siedzibę BCO od strony ul. Warszawskiej w Białymstoku, gdzie zakończy się akcją edukacyjno-profilaktyczną.

W Białostockim Centrum Onkologii uruchomiona została pierwsza i jedyna w Polsce platforma służąca do współpracy z placówkami Porozumienia Zielonogórskiego w zakresie zgłaszania pacjentek na badania profilaktyczne w obrębie piersi. Partnerem dostarczającym platformę jest firma Synerise S.A., która działa w sektorze sztucznej inteligencji i IT, zajmując się pobieraniem, gromadzeniem i przetwarzaniem dużej ilości danych.

Co 17 sekund u kogoś na świecie diagnozuje się raka jelita grubego. To drugi nowotwór złośliwy, jeśli chodzi o przyczynę zgonów w Polsce. Specjaliści są zgodni - rak jelita grubego, odpowiednio wcześnie zdiagnozowany, może zostać całkowicie wyleczony.

W najbliższą sobotę 14 sierpnia ruszą elektroniczne zapisy na OnkoRun 2021. To już trzecia edycja biegu organizowanego przez Białostockie centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku oraz Stowarzyszenie do Walki z Rakiem. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Tworzywa.

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku i działające w jego strukturze Centrum Chorób Piersi - Breast Cancer Unit oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję dla kobiet w trakcie i po leczeniu raka piersi „Chcę być świadoma i wiedzieć więcej”. Konferencja odbędzie się 9 października 2021 roku w Białymstoku w auli Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB w Białymstoku.

Białostockie Centrum Onkologii otrzymało blisko 8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na realizację projektu pn. „Poprawa jakości i dostępności do zabiegów radioterapii i rehabilitacji onkologicznej poprzez modernizację i przebudowę budynku nr 5 wraz z otoczeniem oraz zakup tomografu komputerowego w Białostockim Centrum Onkologii”. Całkowita wartość inwestycji to prawie 21 mln zł.

W ramach kampanii Zrozumieć Nowotwory Głowy i Szyi (ang. Make Sense) w dniach 20- 24 września 2021 roku odbędzie się IX Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi pod hasłem Nowotwory Głowy i Szyi: Pozostań czujny. Nie ignoruj objawów w czasie pandemii COVID-19.

W sobotę 26 czerwca sześćdziesięciu mężczyzn będzie mogło skorzystać z badania USG jamy brzusznej oraz konsultacji z chirurgiem onkologiem lub urologiem. To akcja BCO organizowana z okazji Dnia Ojca. Zapisy przez infolinię 856646888 ruszą w środę 23 czerwca z rana.

Za nami kolejny OnkoRun. W sobotę 11 września na starcie biegu stanęło blisko 300 zawodników, a wśród nich pacjenci onkologiczni, ich rodziny oraz wszyscy, którzy chcieli aktywnie, w przyjaznej atmosferze spędzić z nami dzień w malowniczym Supraślu i okazać wsparcie osobom zmagającym się z nowotworami.

W najbliższy piątek pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w nowo zakontraktowanej poradni dermatologii i wenerologii przy Białostockim Centrum Onkologii. Umowa z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ obowiązuje od 14 czerwca br.