Na co dzień służą do badań naukowych, wykorzystywane są w laboratoriach i na zajęciach ze studentami - teraz mierzą temperaturę ciała. Na początku kamera termowizyjna stanęła przy wejściu do Wydziału Mechanicznego. Potem Wydział Mechaniczny użyczył urządzenia administracji domów studenta. Tam, kamera ustawiona przy portierni służy mieszkańcom i obsłudze akademika. 

Wczoraj (26 marca) popołudniu kamera termowizyjna z Politechniki Białostockiej stanęła  w Białostockim Centrum Onkologii. To odpowiedź uczelni na prośbę dyrekcji szpitala. Tym razem "dobrem" postanowił podzielić się Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów
z uwagi na zwiększone ryzyko infekcji wirusowych
z dniem 09.03.2020 r.
Dyrekcja Białostockiego Centrum Onkologii
wprowadza całkowity zakaz odwiedzin
we wszystkich oddziałach szpitalnych
do odwołania!

Kochani!

Wiemy, że zawsze jesteście z nami i nas wspieracie. Od kilku tygodni nasz kraj toczy nierówną walkę z niewidzialnym, ale bardzo groźnym wrogiem - wirusem COVID-19. Szczególnie teraz mobilizujemy się jeszcze bardziej i robimy wszystko, by chronić pacjentów onkologicznych oraz personel BCO. Dyrekcja szpitala wprowadza kolejne procedury, by zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim. Środkiem ochrony własnej, którego brakuje w każdym szpitalu w kraju i na świecie są maseczki. Materiał na ich wykonanie jest bardzo kosztowny. Mamy chętne ręce do szycia, ale nie możemy pozwolić sobie na zakup wystarczającej ilości tworzywa...

Jeżeli zechcielibyście nam w tym pomóc, to możecie to zrobić przekazując darowiznę na zakup materiałów do uszycia maseczek:
PKO Bank Polski S.A.
46 1020 1332 0000 1702 0191 0215

Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc i Wasze wielkie serca, bo przecież RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

 

Informujemy, że od 23.03.2020 Białostockie Centrum Onkologii uruchamia dodatkowe numery telefonów. Jednocześnie przypominamy: Pacjenci, którzy planują pierwszą wizytę w BCO, proszeni są o kontakt z CALL CENTER pod numerem 85 66 46 888.

Wszelkie informacje dostępne są tutaj:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

 

Ponad 190 osób zostało włączonych do pilotażowego programu koordynowanej opieki nad pacjentami onkologicznymi w województwie podlaskim od początku jego funkcjonowania, tj. od 1 grudnia 2019 roku.

Po raz ósmy specjaliści z całej Polski odwiedzili Ziemię Podlaską. Tegoroczna konferencja pt. "Nowotwory układu moczowego - wielospecjalistyczna współpraca drogą do sukcesu" zgromadziła w stolicy Podlasia ponad 200 specjalistów z dziedziny onkologii urologicznej oraz innych dziedzin medycyny.

7-ego marca, w przeddzień Dnia Kobiet, lekarze, fizjoterapeuci i psychologowie z BCO spotkali się w Hotelu Traugutta na pierwszej konferencji Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Dziś odbyła się konferencja prasowa podsumowująca nakłady finansowe przyznane BCO w latach 2018-2020 przez Zarząd Województwa Podlaskiego. W spotkaniu z mediami udział wzięli: marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, dyrektor BCO Magdalena Joanna Borkowska, kierownik zakładu diagnostyki obrazowej dr Wiktoria Waśkiewicz, kierownik zakładu patomorfologii dr hab. n. med. Luiza Kańczuga-Koda oraz kierownik apteki szpitalnej mgr farm. Magdalena Jabłońska-Pokoleńczuk.