plakat informacyjny

Białostockie Centrum Onkologii w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego już 23 lutego 2024 r. zaprasza pacjentów szpitala oraz ich bliskich, personel medyczny i pracowników BCO, a także wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w „Spotkaniu Bohaterek i Bohaterów BCO”.

 

“Chcemy wspólnie z naszymi Pacjentami świętować pokonanie choroby nowotworowej, ale też okazać wsparcie tym wszystkim, którzy są w trakcie leczenia” - mówi Magdalena Joanna Borkowska, dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Białymstoku.

 

Muzycznych wrażeń dostarczy Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku pod batutą Michała Karola Szymanowskiego..

 

Koncert odbędzie się 23 lutego (piątek) o godz.19 w sali koncertowej przy ul. Podleśnej (dawna Filharmonia Białostocka).

 

Wstęp możliwy będzie za okazaniem bezpłatnych biletów. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +48 85 66 46 841.

 

Odbiór bezpłatnych wejściówek w budynku administracji Białostockiego Centrum Onkologii przy ul. Warszawskiej 15 (Kancelaria) w godz. 7.30 - 15.00.Serdecznie zapraszamy.

baner informacyjny

Walentynkowa Poczta już działa. To doskonała okazja, aby pokazać, że wspólnie możemy stworzyć falę dobra i serdeczności dla tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.

grupa ludzi pozuje do zdjęcia

To wydarzenie otwarte dla wszystkich, nie tylko pacjentów ze stomią, ale także ich bliskich oraz tych, którzy pragną zgłębić temat i podzielić się własnymi historiami. Za nami ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "sTOmia - Nie Tabu".

plakat informacyjny
Warsztaty z wiązania onkochust odbędą się 13 lutego (wtorek) o godzinie 11:00. Spotykamy się w sali konferencyjnej budynku administracji (II piętro, wejście od ul. Warszawskiej).
grupa ludzi pozuje do zdjęcia

Rak piersi pozostaje jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród Polek. Pomimo rosnącej wiedzy na temat tej choroby, wciąż istnieje potrzeba zwiększenia świadomości i zachęcania kobiet do regularnych badań profilaktycznych. Znaczną rolę w podnoszeniu poziomu edukacji na temat raka piersi odgrywa Ogólnopolskie Forum Ośrodków Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi – Breast Cancer Unit (BCU), które zorganizowano już po raz drugi.

sala operacyjna

Współczesna chirurgia tarczycy stawia przed lekarzami wiele wyzwań, zwłaszcza w przypadku gruczołów przytarczyc. Te małe, ale niezwykle istotne struktury, często ukrywają się w trudno dostępnych anatomicznie miejscach. Od chirurgów wymaga to niezwykłej precyzji, ich przypadkowe usunięcie może bowiem prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak niedoczynność czy zaburzenia gospodarki wapnia.

grupa ludzi

Po intensywnym dniu (30.11) pełnym wiedzy i inspirujących dyskusji, III Konferencja Onkourologiczna dobiegło końca. Wydarzenie pod hasłem "Onkolog z Urologiem — Razem dla Pacjenta", skupiło się wokół współpracy między specjalistami, które ma zapewnić opiekę nad pacjentami na każdym etapie leczenia.

Styczeń — Miesiąc Świadomości Raka Szyjki Macicy
Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Niestety, choroba rozwija się często bezobjawowo, dlatego tak ważne są regularne badania i profilaktyka.
 

grafika z informacją o spotkaniu pacjentów ze stomią

W atmosferze zbliżających się Świąt serdecznie zapraszamy pacjentów ze stomią oraz ich bliskich na kolejne spotkanie z cyklu "sTOmia - NieTabu". To okazja do dzielenia się doświadczeniami, zdobywania wiedzy i wsparcia.

Najbliższe już 13 grudnia (środa), początek o 15:30 w sali konferencyjnej Budynku Administracji (II piętro, wejście od ul. Warszawskiej).

 

PROGRAM:


15:30 - 15:50 Świąteczna dieta dla stomika.Zapraszamy na przedświąteczne spotkanie z cyklu “sTOmia - NIE TABU”
                      Małgorzata Kozłowska - dietetyk BCO
                      Angelika Mańczuk - dietetyk BCO

15:50 - 16:00 PRZERWA KAWOWA

16:00 - 17:00 Warsztaty kosmetyczne z Mydlarnią 4 SZPAKI

 

Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy telefoniczne pod numerem: 85 678 42 02

ZAPRASZAMY

 

Stomia 13121

Spotkanie Edukacyjne w Białostockim Centrum Onkologii. Walka z Rakiem Szyjki Macicy

Rak szyjki macicy to podstępny nowotwór, który rozwija się latami. W Polsce choruje na niego blisko 3 tysiące kobiet, niestety połowa z nich umiera. W ramach miesiąca świadomości tej choroby, Białostockie Centrum Onkologii (BCO) zorganizowało spotkanie edukacyjne skierowane do białostockich licealistek.

grafika z maseczką

Bezpieczeństwo zaczyna się od jednego gestu. W związku z sezonem infekcyjnym zalecamy zakrywanie ust i nosa na terenie szpitala.

To małe działanie może mieć ogromne znaczenie dla nas wszystkich. Razem możemy stworzyć bezpieczne środowisko dla pacjentów, personelu medycznego, pracowników szpitala i siebie nawzajem.

święty mikołaj

Przedświątecznie Białostockie Centrum Onkologii gościło wyjątkowych gości – Świętego Mikołaja i elegancką Panią Mikołajową. To niezwykłe wydarzenie nie tylko wniosło świąteczny nastrój, ale przede wszystkim dostarczyło wiele radości pacjentom oraz ich bliskim.

informacje o Forum

Zapraszamy lekarzy specjalistów z ośrodków Breast Cancer Unit z całej Polski do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

Na początku grudnia odbędzie się II OGÓLNOPOLSKIE FORUM OŚRODKÓW DIAGNOSTYKI I LECZENIA RAKA PIERSI BREAST CANCER UNIT.

Tematem przewodnim tegorocznej Konferencji będzie - "Eskalacja i deeskalacja leczenia wczesnego raka piersi".

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach radioterapeutycznych. Poprowadzi je specjalista w dziedzinie radioterapii - prof. Philip Poortmans z Belgii.

Organizatorem wydarzenia jest certyfikowane przez Europejskie Towarzystwo ds. leczenia raka piersi EUSOMA, Centrum Leczenia Chorób Piersi - Breast Cancer Unit BCO.