grafika informaująca o wydarzeniu Mamę każdy ma

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - "Mamę każdy ma".

Niech to będzie dzień pełen radości i wzajemnej inspiracji. 

kobieta i mężczyzna pozują do zdjęcia

Prof. Ewa Sierko, Kierownik Oddziału Radioterapii I Białostockiego Centrum Onkologii odebrała z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy akt nominacyjny – tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

 

Uroczystość odbyła się 22 maja 2023 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

 

Serdecznie gratulujemy!

grupa kobiet i mężczyzn pozuje do zdjęcia

W czwartek, 27 kwietnia, Białostockie Centrum Onkologii gościło przedstawiciela Zakarpackiego Centrum Przeciwnowotworowego (Ukraina). 

grupa ludzi bierze udział w warsztatach tworzenia kompozycji kwiatowych w szkle


Czy stomia to duże ograniczenie na co dzień? Jak wygląda życie ze stomią? Co wolno, a czego nie wolno osobie z wyłonioną stomią? Między innymi na te pytania odpowiadać będą specjaliści Centrum Leczenia Nowotworów Przewodu Pokarmowego - Colorectal Cancer Unit Białostockiego Centrum Onkologii podczas spotkań dla stomików, które zorganizowano pod hasłem “sTOmia - NIE TABU”. Za nami pierwsze z nich.

trzy kobiety i jeden mężczyzna pozują do zdjęcia

Podczas IV Konferencji Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi - Breast Cancer Unit pt. "PierWsi w walce z nowotworem piersi w województwie podlaskim - terapia spersonalizowana u kobiet z rakiem piersi" omówiono doniesienia z St. Gallen Conference 2023 z zakresu onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej oraz radioterapii. 

grupa ludzi słucha wykładu lekarza

Czerniak to najbardziej niebezpieczny nowotwór złośliwy skóry. Niestety liczba zachorowań w Polsce ciągle rośnie.

grafika zachęca do zagłosowania w konkursie na BCO, pokazuje mapę Polski z oznaczonym szpitalem onkologicznym w Białymstoku

Białostockie Centrum Onkologii bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na Ośrodek Onkologiczny Przyjazny Pacjentom, który organizuje Fundacja Alivia.

dwie kobiety i mężczyzna podpisują dokumenty

Podczas czwartkowej (11.05) konferencji zainaugurowano Akademię Koordynatorów Opieki Onkologicznej, która jest wspólnym projektem Białostockiego Centrum Onkologii oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Spotkanie było okazją do podpisania umowy o współpracy oraz przedstawienia szczegółów dotyczących tej inicjatywy.

grupa kobiet i mężczyzn pozuje do zdjęcia

Pytanie postawione w tytule konferencji, jaką zorganizowano w Białostockim Centrum Onkologii, było zapowiedzią niezwykle inspirującego spotkania i okazją do wymiany doświadczeń na temat diagnozowania, leczenia i wsparcia pacjentów, którzy wymagają opieki onkologicznej i kardiologicznej.

aparatura do wykonywania zabiegu na sali operacyjnej

Zabieg cytoredukcji i chemioterapii dootrzewnowej, określany w skrócie jako HIPEC, jest stosowany w leczeniu pacjentów z zaawansowanym rakiem jelita grubego z przerzutami do otrzewnej. W ostatnim czasie chirurdzy i onkolodzy z Białostockiego Centrum Onkologii przeprowadzili tą metodą kolejny udany zabieg.

grupa ludzi słucha wykładu

Nie zabrakło najnowszych informacji i wskazówek dotyczących diagnostyki, leczenia i opieki nad pacjentami z rakiem jelita grubego.
Za nami konferencja pod hasłem - "Ewolucja w terapii pacjentów z rakiem jelita grubego". Wzięli w niej udział specjaliści z  Pododdziału Leczenia Nowotworów Przewodu Pokarmowego — Colorectal Cancer Unit działającego w Białostockim Centrum Onkologii. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

grafika informująca o tygodniu szczepień

W dniach 24-30 kwietnia 2023 roku obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień. To inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa.

grupa kobiet i mężczyzn pozuje do zdjęcia

Krótszy czas oczekiwania na diagnozę, specjalna infolinia oraz wsparcie koordynatora – to tylko niektóre elementy Krajowej Sieci Onkologicznej, która już wkrótce obejmie część publicznych placówek medycznych w całej Polsce. Ministerstwo Zdrowia zorganizowało cykl specjalnych konferencji dotyczący nowego modelu leczenia.