od lewej: dr Andrzej Puchnarewicz, koordynator pododdziału urologii BCO oraz dr Marcin Chlabicz, urolog

OnkoExpertBCO - to cykl konsultacji telefonicznych udzielanych przez specjalistów BCO skierowanych do osób, które w obecnej sytuacji epidemicznej boją się udać do przychodni lub mają ograniczony kontakt z lekarzem specjalistą.

21 września rozpoczął się kolejny Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w ramach kampanii „Zrozumieć Nowotwory Głowy i Szyi”. W ramach tej kampanii społecznej po raz kolejny w polskich szpitalach i przychodniach prowadzone będą bezpłatne badania i działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z zachorowań na nowotwory głowy i szyi. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Rak głowy i szyi nie czeka, zgłoś się do specjalisty”.

W czwartek, 24 października w godzinach od 11:00 do 13:00 specjaliści z Oddziału Otolaryngologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego W Białymstoku, pod numerem tel. 85 74 88 288 udzielać będą konsultacji z zakresu chorób oraz profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

onkoexpert piersi

Od teraz pacjenci Białostockiego Centrum Onkologii będą leczeni na nowo utworzonym pododdziale urologii. Pododdział zapewnia kompleksową diagnostykę chorób nowotworowych układu moczowo – płciowego u mężczyzn oraz chorób nowotworowych układu moczowego u kobiet. Właśnie zakończyła się modernizacja pomieszczeń na jego potrzeby w BCO.  Realizacja prac kosztowała ponad 1,3 mln złotych (środki własne szpitala).

„Dla Mamy badanie mamy” – to akcja profilaktyczna organizowana przez BCO z okazji zbliżającego się Dnia Matki. To idealna okazja do tego, by pomyśleć o sobie i zadbać o swoje zdrowie, bo piękna mama to kobieta zdrowa i świadoma.

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku jest jedyną wysokospecjalistyczną placówką w regionie, niosącą pomoc wielu ludziom zmagającym się z trudnym rywalem - nowotworem. Z uwagi na niską świadomość zdrowotną społeczeństwa oraz niski procent zgłaszalności na badania mammograficzne, Centrum podejmuje szereg działań związanych z profilaktyką nowotworową.

"Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie." - Phil Bosmans

Naszym szpitalnym Aniołom, w dniu Ich święta składamy serdeczne podziękowania za codzienną służbę drugiemu człowiekowi. Życzymy Wam dużo zdrowia, sił i nieustającej satysfakcji w niesieniu codziennej pomocy pacjentom BCO.

życzenia

Respirator mobilny o wartości 50 000 zł trafił na izbę przyjęć BCO. To zwieńczenie akcji  #WspieramyWypiekami prowadzonej przez firmę Zeelandia, lidera rozwoju produktów cukierniczych i wyrobów piekarskich.

OnkoExpertBCO - to cykl konsultacji telefonicznych udzielanych przez specjalistów BCO skierowanych do osób, które w obecnej sytuacji epidemicznej boją się udać do przychodni lub mają ograniczony kontakt z lekarzem specjalistą.