W sobotę 26 czerwca sześćdziesięciu mężczyzn będzie mogło skorzystać z badania USG jamy brzusznej oraz konsultacji z chirurgiem onkologiem lub urologiem. To akcja BCO organizowana z okazji Dnia Ojca. Zapisy przez infolinię 856646888 ruszą w środę 23 czerwca z rana.

W najbliższy piątek pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w nowo zakontraktowanej poradni dermatologii i wenerologii przy Białostockim Centrum Onkologii. Umowa z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ obowiązuje od 14 czerwca br.

Urolodzy z Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku (BCO) szkolili się pod okiem dr. Michała Suta, specjalisty urologa ze szpitala MSWiA w  Gdańsku, eksperta w używaniu lasera holmowego. Pierwsze zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu przeprowadzono w czwartek.

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku jako jeden z nielicznych ośrodków w województwie uzyskało certyfikat „Szpital bez bólu”.

Dziś, 7 kwietnia, przypada Światowy Dzień Zdrowia. To święto, które drugi raz z rzędu obchodzimy w dobie pandemii koronawirusa. By pomóc w walce z niebezpiecznym wrogiem i zapewnić szybką diagnostykę pacjentów i pracowników, w Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku (BCO) od czwartku (8 kwietnia) rusza nowo powstała Pracownia Wirusologii Molekularnej.

31 maja na całym świecie obchodzony jest Dzień Bez Tytoniu. Palenie tytoniu jest przyczyną wielu schorzeń oraz przedwczesnej śmierci. W Europie, na liście 10 najczęstszych przyczyn chorób, palenie tytoniu znajduje się na drugim miejscu i jest odpowiedzialne za 12,3% chorób.

Codziennie w Polsce z powodu czerniaka skóry umierają cztery osoby, dlatego tak ważne jest, by już teraz, gdy z każdym dniem towarzyszy nam coraz więcej słońca, uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest profilaktyka nowotworów skóry.

WPŁYW CZYNNEJ I BIERNEJ EKSPOZYCJI NA DYM TYTONIOWY NA FUNKCJONOWANIE UKŁADU ODDECHOWEGO

Palenie tytoniu jest przyczyną wielu schorzeń oraz przedwczesnej śmierci. W Europie, na liście 10 najczęstszych przyczyn chorób, palenie tytoniu znajduje się na drugim miejscu i jest odpowiedzialne za 12,3% chorób[1].

Dzwon Zwycięzcy - pierwszy w regionie i jeden z nielicznych w kraju zawisł w Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku. Trzykrotne uderzenie w jego kielich oznajmia zakończenie leczenia i wygraną z nowotworem. Dzwon ufundowała Era Nowych Kobiet Podlasie.

Blisko 200 badań profilaktycznych będą mogły wykonać w najbliższą sobotę 29 maja kobiety, które wezmą udział w drugiej edycji akcji BCO z okazji Dnia Matki „Zabierz Mamę na badanie”. Zapisy trwają pod numerem 85 6646 888. Ilość miejsc jest ograniczona.

W Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku (BCO) ruszyły zapisy pacjentów do szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Pacjenci mogą umawiać się na wizytę w poradni za pośrednictwem infolinii 85 6646 888, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00.

W pierwszej kolejności, każdy pacjent przejdzie wstępną kwalifikację onkologiczną do szczepienia u onkologa klinicznego lub radioterapeuty. Zaszczepieni zostaną pacjenci BCO, którzy:

- ukończyli 18. rok życia i leczą się z powodu rozpoznanej choroby nowotworowej;
- zakończyli  radioterapię,  immunoterapię,  leczenie  celowane  oraz chemioterapię w BCO po 31 grudnia 2019 r.;
- są w  trakcie  czynnego  leczenia  onkologicznego  z  udziałem  chemioterapii, radioterapii, immunoterapii i leczenia celowanego;
- oraz osoby, u których rozpoznano chorobę nowotworową.

Szczepienia odbywać się będą w punkcie szczepień zorganizowanym przy Izbie Przyjęć BCO.

Do pobrania: Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osób z grupy 1B przeciw COVID-19

                ulotka na stronę 15.03.2021

12 maja przypada Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Z tej okazji BCO zaprasza do udziału w akcji profilaktyki nowotworów skóry, organizowanej w ramach realizowanego przez nasze Centrum projektu „Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej”.

Światowy Dzień Obrzęku Limfatycznego to coroczne święto ustanowione w 2016 roku przez Senat Stanów Zjednoczonych w celu edukowania społeczeństwa o tym problemie. American Cancer Society szacuje, że obrzęk chłonny występuje u 15% wszystkich chorych na nowotwory, a u pacjentek leczonych z powodu nowotworu piersi u ponad 30%.