plakat informacyjny

Wszystkich miłośników aktywnego trybu życia i piękna przyrody zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – "Spacer dla zdrowia na Plantach". Spotykamy się 20 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00 na dziedzińcu Pałacu Branickich.

 

plakat informacyjny
Już 12 czerwca (środa) o godz. 15:05 w sali konfernecyjnej w budynku administracji BCO (wejście od ul. Warszawskiej) odbędzie się spotkanie pod hasłem "sTOmia-NIE TABU".
 

sala operacyjna

29 kwietnia 2024 r. w Białostockim Centrum Onkologii gościliśmy lekarzy z zachodniej Polski, którzy pod okiem dr. n. med. Aleksandra Tarasika z Colorectal Cancer Unit  mogli szkolić swoje umiejętności podczas warsztatów chirurgicznych z laparoskopowej resekcji wątroby.

konferencja prasowa

Ma pomóc pacjentom w organizacji ich leczenia, tak by ważne numery telefonów, lista badań czy terminy wizyt lekarskich były zawsze pod ręką. Onkodziennik. Jego autorką jest Zuzanna Kozerska, wieloletnia wolontariuszka wspierająca osoby z chorobą nowotworową, a wydanie tej publikacji zostało sfinansowane przez samorząd województwa podlaskiego.

 

24 kwietnia 2024 r. w Białostockim Centrum Onkologii mieliśmy okazję gościć dr Małgorzatę Gałązkę-Sobotkę, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego. 

grafika

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki serdecznie zapraszamy wszystkie pacjentki Białostockiego Centrum Onkologii na warsztaty z wiązania onkochust.

W dniach 19-20 kwietnia 2024 roku odbyła się druga edycja konferencji Dermatoskopy Insights, kontynuująca bogatą tradycję Konferencji Akademii Dermatoskopii i Polskiej Grupy Dermatoskopowej. Wrocław stał się miejscem intensywnych dyskusji i wymiany wiedzy, goszcząc znakomitych specjalistów z różnych dziedzin, w tym dermatologii, onkologii, chirurgii i medycyny rodzinnej.

sala operacyjna
W ubiegłym tygodniu (9 maja 2024 r.) mieliśmy okazję gościć profesora Argimiro Collado-Serra z Hiszpanii, który poprowadził szkolenie dotyczące nowoczesnych metod leczenia nietrzymania moczu u mężczyzn z wykorzystaniem specjalistycznych taśm.
 

Już 25 kwietnia 2024 r. (czwartek) o 17:00 przed Pałacem Branickich spotykamy się na Spacer dla Zdrowia.

zespół specjalistów CCU
Rak jelita grubego to choroba, która coraz częściej dotyczy nie tylko osób starszych, ale także młodych ludzi. Podstawą jej leczenia jest chirurgia. Obecnie coraz częściej stosowane są również metody małoinwazyjne laparoskopowe lub te z użyciem systemów robotycznych.
 

Brachyterapia to najstarsza metoda radioterapii, która cały czas aktywnie się rozwija, wykorzystując najnowsze technologie, i dlatego pełni bardzo ważną rolę w leczeniu wielu chorych z chorobami nowotworowymi.

grafika