Za nami weekend pełen inspirujących dyskusji i prelekcji podczas V Konferencji pod hasłem: "Pierwsi w Walce z Rakiem Piersi w Województwie Podlaskim". 

Dzięki zaangażowaniu Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi - Breast Cancer Unit Białostockiego Centrum Onkologii oraz Fundacji Pierwsi dla Piersi, specjaliści z Białegostoku, Warszawy, Opola dzielili się wiedzą i doświadczeniem.

 

W programie nie zabrakło tematów kluczowych dla skutecznej walki z rakiem piersi: od strategii leczenia po nowoczesne metody diagnostyczne. Jednak to nie wszystko - równie ważne okazały się kwestie komunikacji oraz współpracy w zespole.

 

W tym roku szczególnym akcentem była równoczesna konferencja dla pielęgniarek onkologicznych. Ich rozmowy o nowościach w pielęgniarstwie oraz zawodowych wyzwaniach okazały się niezwykle cenne dla kompleksowej opieki nad pacjentkami.

 

Ideą stojącą za tym wydarzeniem byłą jedność w działaniu. Jak podkreślali organizatorzy - konferencja to kolejny krok w walce z rakiem piersi i inspiracja do dalszych działań na rzecz poprawy opieki nad chorymi oraz edukacji społeczeństwa.