Dwóch mężczyzn w garniturach i kobieta w sukience pozują do zdjęcia na tle flag polskiej i unijnej.
W poniedziałek, 21 listopada, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda wręczył statuetki i certyfikaty wyróżnionym w XIV edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom."
Wśród osiemnastu nagrodzonych znalazły się trzy podlaskie instytucje: BCO, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.
 
BCO otrzymało certyfikat za „partnerskie relacje ze związkami zawodowymi i pro pracowniczą postawę, przejawiająca się stałością zatrudnienia i dbałością o komfort pracy”.
 
Magdalena Joanna Borkowska, dyrektor szpitala podkreśliła, że wyróżnienie jest dla niej zobowiązaniem do przyszłych starań.
Misję Białostockiego Centrum Onkologii wyraża hasło „Pacjent w Centrum uwagi”. Jednak realizacja tego hasła nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie pracowników szpitala – i nie tylko personelu medycznego, ale także administracji. Bo przecież sprawny menedżer jest mądry mądrością swoich ludzi – zaznaczyła.
 
Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” promuje pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Jest to jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym „Solidarność”.