grupa ludzi bierze udział w warsztatach ceramicznych

Stomia, często otoczona tabu, stała się głównym bohaterem środowego (30.08.2023 r.) spotkania pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii. 

Celem wydarzenia było podkreślenie, że stomia to nie tylko zabieg medyczny, ale także szansa na nowy początek. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że można pokonać wstyd, obawy i zaakceptować nową rzeczywistość.

Wydarzenie było pełne inspirujących rozmów, dyskusji i dzielenia się cenną wiedzą.

 

Dr n. med. Kamil Safiejko, koordynator Centrum Leczenia Nowotworów Przewodu Pokarmowego - Colorectal Cancer Unit, odniósł się do konsekwencji, które wiążą się z wyłonieniem stomii. Z kolei Monika Wiśniewska, pracownik socjalny BCO, przedstawiła dostępne wsparcie, z którego mogą korzystać pacjenci ze stomią.

 

Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń i spojrzenia na stomię z różnych perspektyw. Tego dnia, tabu zostało zastąpione otwartością, a niepewność - pewnością siebie.

 

Wyjątkowym elementem wydarzenia były warsztaty ceramiczne, które umożliwiły uczestnikom wyrażenie swojej kreatywności. Zajęcia poprowadziła Joanna Manoś z pracowni Moja Makutra.

 

"sTOmia - Nie Tabu" to wydarzenie otwarte dla wszystkich. Mile widziani są nie tylko do pacjenci ze stomią, ale również ich bliscy oraz wszyscy ci, którzy chcą wiedzieć więcej  i podzielić się swoimi historiami.

 

stomia 22 stomia 23 stomia 21