postać Supermana

Listopad to miesiąc, który na całym świecie poświęcony jest świadomości nowotworów męskich, zwłaszcza raka gruczołu krokowego i jąder. Co roku, w tym wyjątkowym czasie, Białostockie Centrum Onkologii wraz ze Stowarzyszeniem do Walki z Rakiem przeprowadza akcję "Męski Listopad", mającą na celu zachęcenie mężczyzn do regularnych badań profilaktycznych. Ta inicjatywa ma ogromne znaczenie, gdyż wczesne wykrycie choroby może znacząco zwiększyć szanse na skuteczne leczenie.

Symbolem Miesiąca Świadomości Nowotworów Męskich są bujne wąsy. W ramach inauguracji akcji "Męski Listopad" zaproszeni do udziału specjaliści BCO zgolili swoje brody, zachowując wąsy jako znak jedności i determinacji w walce z męskimi nowotworami.

 

Dr. n. med. Dorota Kazberuk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa, podkreśliła, że tego typu akcje przynoszą ogromne korzyści, podnosząc świadomość panów i zachęcając do podejmowania odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

“Akcja przede wszystkim ma nagłośnić konieczność wykonywania badań. Listopad to czas przeznaczony dla panów. Chcemy zwrócić ich uwagę na to, że trzeba wykonywać badania. Wiemy, że się ich boją. Myślą, że ich to nie dotyczy” - dodała dr Kazberuk.

 

Marszałek Artur Kosicki zaapelował do mężczyzn, zachęcając ich do regularnych badań i troski o zdrowie.

 

“To jest naprawdę ważne, żebyśmy zachęcali panów do badania. Nie ma się czego wstydzić szanowni panowie. Życie ponad wszystko, życie jest wartością nadrzędną, nie ma się czego krępować” - powiedział Artur Kosicki.

 

Jak podkreśliła dyrektor BCO, Magdalena Joanna Borkowska takie akcje wpisują się w misję szpitala.

“Bardzo dbamy o profilaktykę prozdrowotną. Musimy o tym mówić. Zachęcamy więc wszystkich mężczyzn do podjęcia kroków w kierunku troski o swoje zdrowie i skorzystania z badań - mówiła Magdalena Joanna Borkowska, dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii.

 

Każdy mężczyzna może zostać bohaterem akcji

 

Do udziału w akcji "Męski Listopad" zachęcamy panów powyżej 40. roku życia. Badania profilaktyczne będą przeprowadzane w siedzibie Białostockiego Centrum Onkologii. Pakiet obejmuje: PSA całkowite, PSA wolne oraz testosteron. 

 

Rejestracja odbywa się pod numerem tel. 85 66 46 888 (Call Centre), a badania nie wymagają specjalnego przygotowania.

 

Harmonogram badań obejmuje soboty: 11, 18, 25 listopada, w godzinach 10-15 oraz czwartki: 16, 23 listopada, w godzinach 15-18.

 

Zachęcamy wszystkich mężczyzn do uczestnictwa w naszej akcji i zadbania o swoje zdrowie. Wczesne wykrycie chorób nowotworowych może uratować życie.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

 

Partnerem akcji “Męski Listopad” zostało Centrum Treningowe N50, które zorganizuje trzy darmowe treningi dla osób, które chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną. Zajęcia odbywać się będą w każdą listopadową niedzielę o godz. 10 w Centrum N50. Rezerwacja miejsc pod nr telefonu: 504 339 033.Podziękowania

 

Wielkie podziękowania należą się bohaterom akcji "Męski Listopad" - kadrze Białostockiego Centrum Onkologii oraz ambasadorowi naszej kampanii Jarosławowi Kazberukowi, zaangażowanemu w promocję zdrowia mężczyzn. 

 

Dziękujemy też Pani Ewelinie Świderskiej z Barber Shop eM sTudio oraz ekipie profesjonalnych barberów, którzy zadbali o zarost uczestników naszej akcji.Akcja "Męski Listopad" to wyjątkowa okazja do podjęcia proaktywnych działań w walce z nowotworami męskimi. Pamiętajmy, że dbanie o własne zdrowie to wyraz męskości i odpowiedzialności, a regularne badania i kontrole mogą uratować życie.

 

barber 1 1 barber 1 5 barber 1 2 barber 1 9

barber 1 7 barber 1 4 barber 1 6 barber 1 8