grupa ludzi

Po intensywnym dniu (30.11) pełnym wiedzy i inspirujących dyskusji, III Konferencja Onkourologiczna dobiegło końca. Wydarzenie pod hasłem "Onkolog z Urologiem — Razem dla Pacjenta", skupiło się wokół współpracy między specjalistami, które ma zapewnić opiekę nad pacjentami na każdym etapie leczenia.

Konferencja była również okazją do podsumowania akcji Białostockiego Centrum onkologii oraz Stowarzyszenia do Walki z Rakiem - "Męski Listopad". W tegorocznym wydarzeniu przesiewowe badania wykonało 900 mężczyzn, co dowodzi zaangażowania w promowaniu profilaktyki i wczesnej diagnostyki.

 

Jednym z kluczowych tematów konferencji była diagnostyka, leczenie oraz powikłania onkologiczne. Dr n. med. Dorota Kazberuk, dyrektor ds. lecznictwa Białostockiego Centrum Onkologii, podkreśliła wagę przeprowadzonej akcji oraz potrzebę rozmów o wyzwaniach w diagnostyce i leczeniu nowotworów, a także o nowoczesnych metodach terapeutycznych, które stają się coraz bardziej dostępne.

 

Niezwykle istotnym aspektem przedstawionym podczas konferencji był akcent na szybką diagnozę. Dr n. med. Tomasz Filipowski, kierownik zakładu radioterapii w Białostockim Centrum Onkologii, podkreślił, że nowotwory zdiagnozowane we wczesnych stadiach są praktycznie całkowicie wyleczalne, a opóźnienie diagnozy może znacząco wpłynąć na skutki terapeutyczne.

 

Ambasador akcji "Męski Listopad", kierowca rajdowy Jarosław Kazberuk, dzielił się swoimi refleksjami na temat badań profilaktycznych. Zwrócił uwagę, że mężczyźni powinni stawić czoło temu, co często uznawane jest za "niemęską sprawę" a jest tak ważne dla zdrowia. 

 

Akcja przyniosła konkretne rezultaty - 8% z 900 przebadanych mężczyzn musi podjąć dalsze leczenie.

 

Konferencja nie tylko skupiła się na aspektach medycznych, ale także stanowiła platformę do dialogu na temat współpracy między specjalistami a lekarzami rodzinnymi. Wartość tego współdziałania podkreślono podczas otwartej dyskusji, która zakończyła konferencję.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie, które sprawiły, że to wydarzenie było tak wartościowe. 

 

meski 4  meski 2 meski 1

meski 5 meski 6 meski 7