12 maja przypada Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Z tej okazji BCO zaprasza do udziału w akcji profilaktyki nowotworów skóry, organizowanej w ramach realizowanego przez nasze Centrum projektu „Program profilaktyki nowotworów skóry w Polsce Wschodniej”.
 
Dziś przed siedzibą BCO do regularnego samobadania skóry i bezpiecznego opalania zachęcały dr Katarzyna Bielawska, chirurg onkolog i kierownik medyczny projektu oraz Anna Skrzeczyńska, kierownik Sekcji ds. Funduszy Europejskich BCO.
 
W ramach akcji BCO planowanej w dniach 12-28 maja udzielana będzie konsultacja edukacyjna, mająca za zadanie zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat nowotworów skóry – ryzyka zachorowania, zapobiegania im (w tym samobadania) oraz innych aspektów związanych z ich rozpoznaniem. Ponadto, część uczestników będzie mogła skorzystać z badania dermatoskopowego wraz z konsultacją specjalisty.
 
Udział w akcji mogą wziąć osoby aktywne zawodowo w wieku:
✔ 50-64 lata: osoby te skorzystają zarówno z konsultacji edukacyjnej oraz konsultacji specjalistycznej wraz z badaniem dermatoskopowym
✔ 15-49 lat lub 65+: możliwość uzyskania wyłącznie konsultacji edukacyjnej
 
Zapisy w głównej rejestracji od ul. Warszawskiej lub za pośrednictwem Call Center pod numerem 85 6646 888. Liczba miejsc ograniczona.
 
  • DSC07556
  • DSC07565
  • DSC07573
  • DSC07577
  • DSC07584