Blisko 200 badań profilaktycznych będą mogły wykonać w najbliższą sobotę 29 maja kobiety, które wezmą udział w drugiej edycji akcji BCO z okazji Dnia Matki „Zabierz Mamę na badanie”. Zapisy trwają pod numerem 85 6646 888. Ilość miejsc jest ograniczona.

„Zabierz Mamę na badanie” jest to druga edycja myślę, że szlachetnego postępowania, które nawiązuje do tego, że każda mama, każda kobieta chce być zdrowa (…) Zapraszamy na badania mammograficzne, USG oraz badania cytologiczne. Chcielibyśmy, żeby w tym dniu każda z naszych potencjalnych pacjentek, bądź też osób, które dbają o swoje zdrowie, przyszła w przekonaniu, że jest w najlepszym ośrodku, gdzie zostanie przyjęta z życzliwością i empatią – podkreśliła Magdalena Borkowska, dyrektor BCO.

W ramach akcji wykonanych zostanie 60 mammografii dla kobiet w wieku 50-69 lat, 60 badań USG piersi (18-49 lat) i 50 badań cytologicznych (18+). Panie prosimy o zapisywanie się parami. Jedna osoba może skorzystać z jednego badania.

To jest akcja, która ma zwrócić uwagę na to, że takie badania są potrzebne, ale my te badania wykonujemy nie tylko akcyjnie, ale każdego dnia, więc można zadzwonić na telefon call center i się umówić każdego dnia na takie badanie – zaznaczyła dr n. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz

Dziś, także z okazji Dnia Matki, Stowarzyszenie Eurydyki z Białegostoku przekazało około 80 letnich chust dla pacjentek BCO po chemioterapii:

Bardzo się cieszę, że mogliśmy dzisiaj tutaj być i z okazji dnia matki ofiarować również pacjentkom z Białostockiego centrum Onkologii te chusty, onko-chusty, które szyjemy. Mam nadzieję, że się spodobają, że będziecie w nich pięknie wyglądać, kobieco. Taką siłę pokażecie, że walka z chorobą, że właśnie ten etap tego leczenia to jest tylko etap w walce o wasze zdrowie – powiedziała Barbara Idźkowska, wiceprezes Stowarzyszenia Eurydyki w Białymstoku.

To jest taki wyraz i dowód takiej kobiecej solidarności (…) Ten pomysł jest cudowny, że same pacjentki, które kiedyś miały ten problem, postanowiły zaoferować innym kobietom coś tak dobrego i wspaniałego jak właśnie te kolorowe chusty. Nie wszystkie pacjentki chcą nosić peruki. Wypadanie włosów jest jednym z takich działań niepożądanych leczenia onkologicznego, które występuje bardzo często i jest widoczne (…) To jest dla mnie bardzo wzruszające, właśnie ta solidarność kobieca, kobiety-matki dzisiaj w tym pięknym dniu święta matek są w stanie sobie wzajemnie pomagać i to jest naprawdę wspaniałe i budujące – podkreśliła dr n. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, onkolog kliniczny/ koordynator merytoryczny BCU

To jak wyglądamy wpływa na to jak się czujemy. Im lepiej wyglądamy, im bardziej jesteśmy zadbane, tym nasz nastrój jest lepszy. A dbanie o swój wizerunek, jak w przypadku chust, dla kobiet po chemioterapii jest też niezwykle ważne w kontekście dbania w ogóle o siebie, dbania o swoje zdrowie, dbania o swoje życie – zaznaczyła Monika Ksepko, psycholog BCO.

Plakat 2021

 

  • DSC08003
  • DSC08006
  • DSC08016
  • DSC08023
  • DSC08026
  • DSC08034
  • DSC08053
  • DSC08063